بلاگ, شیشه شیر, محصولات کودک

3 نکته مهم درباره شیشه شیر مناسب کولیک نوزاد

بررسی نکات مهم درباره بهترین شیشه شیر مناسب کولیک نوزادان

کولیک در نوزادان یکی از مشکلات شایعی است که موجب بیقراری های کودک خصوصا در اواخر شب میشود از این رو نگرانی و اضطراب مادران  نیز در این دوران تشدید میگردد. لازم بذکر است برای پیشگیری از عارضه کولیک، مادر باید از همان دوران بارداری مراقبت های لازم را انجام دهد. در این مقاله، با بیان و  بررسی “3 نکته مهم درباره شیشه شیر کولیک نوزاد” در صدد آن هستیم که آگاهی شما مادران را در زمینه پیشگیری و درمان این افزایش دهیم، همراه ما باشید.

 

شیشه شیر مناسب کولیک ویژگی‌های زیر را دارد؟

از ویژگیهای بارز شیشه شیر نوزاد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

در اینجا 3 نکته مهم درباره شیشه شیر مناسب کولیک نوزاد وجود دارد که در اینجا به آن اشاره مینماییم:

 • مقاوم در برابر ورود هوا: شیشه شیر مناسب کولیک نوزاد باید به گونه‌ای طراحی شده باشد که از ورود هوا به داخل آن جلوگیری گردد. این امر می‌تواند با استفاده از سیستم‌های مختلفی قابل انجام میشود، به عنوان مثال شیارهایی در داخل سر شیشه شیر، باید به گونه ای طراحی شود که از وارد شدن حباب هوا به دهان کودک جلوگیری گردد،و حباب های هوا را قبل از وارد شدن به دهان کودک ار بین میبرد.
 • سرشیشه مناسب: طراحی سرشیشه های ناوی  آنتی کولیک به گونه‌ای می باشد که به راحتی در داخل دهان نوزاد قرار میگیرد و از ورود هوا به داخل دهان جلوگیری میشود. این نوع سرشیشه ها اغلب از جنس سیلیکونی هستند که حالت ارتجاعی دارند، برای نوزادان مبتلا به کولیک گزینه فوق العاده مناسبی هستند.
 • حجم مناسب: شیشه شیر مناسب کولیک نوزادان باید دارای حجم مناسبی باشد تا نوزاد در حین تغذیه به راحتی بتواند شیر را بنوشد و هوا نبلعد.

 

بخوانید: فرق نفخ و کولیک در کودک

علت عارضه کولیک در نوزادان

همانگونه که میدانید، کولیک یکی از مشکل شایع و پر دردسر در نوزادان می باشد که اغلب با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شوند. بطورکلی کولیک یک نوع درد شکمی در نوزادان است که معمولاً با گریه‌های شدید و بی‌وقفه نوزاد همراه است.

علت دقیق کولیک هنوز به طور کامل مشخص نیست، اما برخی از عواملی که می‌توانند در بروز آن نقش داشته باشند عبارتند از:

 • عدم بلع صحیح شیر در حین تغذیه: یکی از شایع‌ترین علل کولیک، بلع هوا در حین تغذیه است. این امر می‌تواند به دلیل استفاده از شیشه شیر نامناسب، نحوه نادرست شیر دادن یا مشکلات پزشکی در نوزاد باشد.
 • حساسیت به شیر یا برخی از غذاها: در برخی از موارد، کولیک می‌تواند ناشی از حساسیت نوزاد به شیر یا غذاهای دیگر باشد.
 • عوامل محیطی: عوامل محیطی مانند سر و صدا، نور زیاد یا تغییرات ناگهانی دما نیز می‌توانند در بروز کولیک نقش داشته باشند.

 

انتخاب بهترین شیشه شیر کودک و نوزاد

نحوه بهبود شرایط کودک مبتلا به مشکل کولیک

در صورتی که نوزاد شما مبتلا به کولیک است، می‌توانید با استفاده از شیشه شیر مناسب کولیک، از ورود هوا به داخل آن جلوگیری کنید و به این ترتیب از بروز یا تشدید کولیک جلوگیری کنید. همچنین، می‌توانید با رعایت نکات زیر به بهبود وضعیت نوزاد خود کمک کنید:

 1. شیر دادن را در یک محیط آرام و بدون سر و صدا انجام دهید.
 2. پس از هر بار شیر دادن، نوزاد را به آرامی به پشت بخوابانید تا گاز معده‌اش خارج شود.
 3. از دادن غذاهای حساس مانند شیر گاو، تخم مرغ یا گندم به نوزاد خود خودداری کنید.

مادران گرامی توجه داشته باشد؛ در صورتی که کولیک نوزاد شما شدید شده باشد یا با گذشت زمان بهبود نیاید، سهل انگاری ننمایید و حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

شیشه شیر مناسب کولیک نوزاد

در صورتی که نوزاد شما مبتلا به کولیک است، می‌توانید با استفاده از شیشه شیر مناسب کولیک، از ورود هوا به داخل آن جلوگیری کنید و به این ترتیب از بروز یا تشدید کولیک جلوگیری کنید. همچنین، می‌توانید با رعایت نکات زیر به بهبود وضعیت نوزاد خود کمک کنید.

به علت اینکه در روند ساخت، شیشه شیرهای برند ناوی تمامی استانداردهای لازم رعایت شده است، شرکت کیشوا  این نوع شیشه شیر را به عنوان یک شیشه شیر ضد آنتی کولیک معرفی می نماید.شیشه شیر کولیک به گونه‌ای طراحی شده است که از ورود هوا به داخل جلوگیری می‌گردد.

از مزایای شیشه شیر ناوی؛ می‌توان به کاهش نفخ و کولیک در نوزادان کمک کند. این امر می‌تواند باعث بهبود وضعیت خواب و تغذیه نوزاد شود و همچنین از استرس و خستگی والدین جلوگیری میشود.

 

3 نکته مهم در انتخاب شیشه شیر ضد نفخ

یکی از مواردی که ما همیشه به مادران در هنگام خرید شیشه شیر توصیه میکنیم این از اگر قصد خرید شیشه شیر دارید جه از برند ناوی یا هر برند دیگر،را دارید حتما در به 3 نکته زیر توجه نمایید:

 • سیستم ضد نفخ شیشه شیر: شیشه شیرهایی که دارای سیستم ضد نفخ موثر هستند، می‌توانند به کاهش نفخ و کولیک در نوزادان کمک بیشتری کنند.
 • جنس شیشه شیر: شیشه شیرهای شفاف، تمیز کردن و مشاهده شیر داخل آن را آسان‌تر می‌کنند.
 • اندازه سرشیشه: سرشیشه باید با دهان نوزاد متناسب باشد، سبک بودن شیشه شیر می باشد.

 

نکات استفاده از شیشه شیر ضد نفخ ناوی

برای استفاده صحیح از شیشه شیر ضد نفخ، باید دستورالعمل‌های سازنده را به دقت دنبال کنید. همچنین، نکات زیر را نیز در نظر داشته باشید:

 • قبل از استفاده از شیشه شیر، آن را به خوبی بشویید و استریل کنید.
 • شیر را به آرامی در شیشه شیر بریزید تا از ورود هوا به داخل آن جلوگیری شود.
 • هنگام شیر دادن به نوزاد، سرشیشه را به آرامی در دهان او قرار دهید تا از ورود هوا به داخل آن جلوگیری شود.

در صورتی که نوزاد شما مبتلا به نفخ یا کولیک است، می‌توانید با استفاده از شیشه شیر ضد نفخ، از ورود هوا به داخل آن جلوگیری کنید و به این ترتیب از بروز یا تشدید کولیک جلوگیری کنید. همچنین، می‌توانید با رعایت نکات زیر به بهبود وضعیت نوزاد خود کمک کنید:

 • شیر دادن را در یک محیط آرام و بدون سر و صدا انجام دهید.
 • پس از هر بار شیر دادن، نوزاد را به آرامی به پشت بخوابانید تا گاز معده‌اش خارج شود.
 • از دادن غذاهای حساس مانند شیر گاو، تخم مرغ یا گندم به نوزاد خود خودداری کنید.*

مجدد تذکر میدهیم که در صورتی که کولیک نوزاد شما شدید است یا با گذشت زمان بهبود نیافت برای درمان نفخ یا کولیک حتما به پزشک متخصص اطفال مراجعه نمایید.

 

** شرکت کیشوا نمایندگی محصولات کودک برند ناوی برای اولین بار در ایران موفق به تولید شیشه شیر پلاستیکی از مواد پلی پرو پیلن با علامت اختصاری ( پ پ، pp  ) گردید که تحولی نوین در صنعت تولید محصولات کودک به وجود آورد.شما کاربران گرامی و مادران عزیز میتوانید جهت تهیه شیشه شیر آنتی کولیک و یا سر شیشه های انتی کولیک از طریق لینک های ارتباطی مندرج در سایت با ما در ارتباط باشید.

شما کاربران گرامی میتوانید ما را در پیج اینستاگرامدنبال نمایید **

 

مطالب مرتبط:

انتخاب بهترین شیشه شیر کودک

معرفی بهترین مارک محصولات کودک در ایران

 

 

 

 

 

 

Views: 290

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *